Archiv autora: admin

6.8.2019

10 důvodů, proč běžet v Chebu Valdštejnovu desítku 2019!

Znáte to také? Často se dlouho rozhodujeme a hledáme důvody, proč se zúčastnit zrovna toho a toho závodu. My jsme se rozhodli vám ulehčit rozhodování a vybrali jsme pro vás 10 důvodů, proč se zúčastnit Valdštejnovy desítky 2019 v Chebu (1. září 2019).

1. Historické centrum

Většina trasy Valdštejnovy desítky 2019 vede uličkami historického centra města Cheb, které se v roce 2014 stalo historickým městem roku. Na trase se tak můžete těšit na malebný Špalíček na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, Františkánský klášter, budovu knihovny, volnočasový areál Krajinka, opevnění města, Hrad Cheb a další zajímavé historické stavby.

2. Sportovní odpoledne pro celou rodinu

Valdštejnovy desítky se může zúčastnit opravdu každý!  Připraven bude i doprovodný program. Nejen běžci si v zázemí na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad najdou to své.

3. Dětský závod

A nezapomeňte sebou vzít své děti. Na programu závodního dne jsou i juniorské kategorie.

4. Občerstvení 

Po celou dobu bude v zázemí fungovat občerstvení. Voda k pití bude k dispozici zdarma po celou dobu programu. Na tržišti pak bude k dispozici několik stánků s nápoji a občerstvením. V cíli závodu na vás čeká bohaté a pestré občerstvení.

5. Účastnická tombola o ceny

Každý účastník má šanci na vítězství! Když ne v běhu, tak alespoň v tombole. Před vyhlášením bude uskutečněna tombola o ceny.

6. Účastnická medaile

Na každého běžce v cíli bude čekat účastnická medaile.

7. SMS výsledkový servis

I letošní závod bude měřen čipovou technikou, kterou nám zajišťuje firma Irontime. Pokud do přihlášky vyplníte vaše číslo, chvilku po vaše doběhu vám přijde SMS zpráva s výsledkem.

8. Komfortní zázemí

Přímo v zázemí závodu naleznete vše, co k hladkému průběhu závodu potřebujete. Věci si můžete uschovat v hlídané úschovně, obléct se můžete v kryté šatně. Součástí závodu bude i dostatečný počet mobilních toaletních buněk a pisoáru.

9. Elektronická fotografie pro každého

Ano, na oficiálních fotografiích ze závodu by se měl najít opravdu každý. Postará se o to tým fotografů Tomáše Grubera – oficiálního fotografa Rozběhnito.cz. Fotky ze závodu budou zveřejněny max. 2 dny po závodu.

10. Doprovodný program v zázemí

V zázemí na vás bude čekat doprovodný program v podobě různých stánků, kolo štěstí Aquaforum, dobové kostýmy. O správnou atmosféru se postará DRUM BAND Františka Zemana.

 

Poslední výhodnou vlnu online registrací naleznete po kliknutí na tento odkaz

18.7.2018

Valdštejnova desítka získala dalšího významného partnera

Novým významným partnerem Valdštejnovy desítky je chebská společnost CHETES s.r.o. Ve spolupráci s pořadatelem zajistí celou řadu technických služeb, bez kterých by se velký běžecký závod neobešel. Kvůli uzavírce náměstí v neděli 26. 8. 2018 dojde ke změně dopravního značení, jehož instalaci a demontáž budou mít na starosti pracovníci technických služeb, nezbytné bude též připojení ke zdroji elektřiny a díky této společnosti budou mít běžci k dispozici toalety v Jateční ulici (v bezprostřední blízkosti náměstí) zdarma. Společnost CHETES s.r.o. zároveň provozuje areále zlaté dráhy v Poohří, po které se účastníci závodu po roce opět proběhnou.

8.12.2017

Valdštejnova desítka získala významného partnera! Jedním z hlavních partnerů Valdštejnovy desítky 2018 se stala společnost LUKAS CZ

Dnes byla uzavřena významná smlouva se společností LUKAS CZ, která se od dnešního dne stává hlavním partnerem Valdštejnovy desítky 2018. Společnost LUKAS CZ je významným výrobcem a prodejcem nástrojů pro ruční nářadí v oboru broušení, leštění a frézování. Nabízí technické frézy – gravírovací jehly, brousicí tělíska, lešticí tělíska, filcová tělíska, řezací a brousicí (flexo) kotouče, brousicí lamelové talíře, brousicí vějíře na stopce, lamelové válce, kotouče a další.

Společnost LUKAS CZ je také významným zaměstnavatelem v regionu a v nynější době shání do svých řad další potencionální kolegy. Více informací a kontakty naleznete na stránce http://www.lukas-erzett.com/cz/o-nas/kariera.html

27.11.2017

Valdštejnova desítka 2018 spustí své registrace v rámci Silvestrovského běhu s Rozběhnito.cz 2017

Pořadatel Valdštejnovy desítky 2018 se rozhodl, že registrace na tento závod spustí místo 1. února 2017 již mnohem dříve, a to slavnostně v rámci své další akce 31. prosince 2017. Běžci se mohou opět těšit na skvělý závodní den pro celou svou rodinu v historickém centru krásného Chebu. Na řadě bude i několik novinek. Do programu se zařadí tzv. týmová štafeta 2×5 km a dětský závod se nově rozdělí na dva závody. Na 500 m pro malé a 1 km pro starší juniory. 

Pro více novinek sledujte nadále web www.valdstejnova10.cz nebo facebook Rozběhnito.cz

2.9.2017

Běžci, uchopte diář! Valdštejnova desítka 2018 má již svůj termín

Ještě probíhá spoustu úkonů po letošní Valdštejnově desítce, ale my pro vás máme již termín závodu v příštím roce. Historické centrum Chebu běžci opět rozběhnou v neděli 26. srpna 2018. Registrace budou spuštěny 1. února 2018. Novinky vám budeme průběžně sdělovat na této stránce.

30.8.2017

Poděkování za spolupráci na Valdštejnově desítce

V neděli 27. srpna se v historické části Chebu uskutečnil třetí ročník běžeckého závodu Valdštejnova desítka, pořádaný skupinou běžců z Rozběhnito.cz a spřátelených dobrovolníků. Letos se kromě hlavního závodu na deset kilometrů a dětského závodu na jeden kilometr mohli registrovat také běžci na pětikilometrovou trať, která byla základním okruhem i pro desítku.

Tentokrát jsme se vrátili k modelu trati, který se osvědčil při prvním ročníku, a tak se start i cíl odehrával na historickém náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Tři stovky dospělých si užily opravdu pestrou škálu povrchů – od dlažebních kostek v centru města a okolí Chebského hradu, přes asfalt v Krajince, hliněné stezky v hradebním příkopu až po tartan na atletické Zlaté dráze v Poohří. Zhruba padesátka dětí se v úvodu běžeckého odpoledne prohnala po obvodu náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, jemuž v jeho spodní části vévodí slavný soubor kupeckých domů zvaný Špalíček. Valdštejnova desítka tak má jednoznačně účastnicky rostoucí tendenci.

Organizace závodu včetně zajištění bezpečnosti na trati by se v žádném případě neobešla bez již tři roky trvající osvědčené spolupráce s příslušnými zaměstnanci a představiteli města Chebu, kteří se podíleli na vydávání patřičných povolení a na zajištění zázemí v budově radnice, s představiteli Městské policie Cheb a jejich řadovými strážníky, kteří regulovali dopravu v nejfrekventovanějších místech trati a zabezpečili tím bezproblémový průběh účastníků, s dopravním inspektorátem Policie ČR, který nám dal požehnání vést trasu po pozemních komunikacích a upravit směr dopravy, všem partnerům závodu, obci Poustka, muzeu ve Františkových Lázních a SDH Cheb-Háje za půjčení mobiliáře, a v neposlední řadě se zhruba třiceti dobrovolníky, kteří zajišťovali servis sportovcům na každém kroku: na registracích, v úschovně, na občerstvovacích stanicích, na trati a v cíli. Všem těmto dobrým a sportu nakloněným lidem, jejichž jmenný seznam by byl velmi dlouhý, patří naše obrovské a vděčné poděkování.

 

Michal Ouřada

29.8.2017

Valdštejnova desítka 2017 z pohledu spoluorganizátora Pavla Sýkory

Je úterý 29. srpna, druhý den po Valdštejnově desítce. Tři sta padesát běžců, běžkyň a běžčat je už dávno doma, jejich dresy se prohnaly pračkami, medaile a diplomy visí na stěnách cti. Euforie z prožitého závodu historickým Chebem, která u každého vypukla po doběhu cílovou rovinkou, v nich bude ještě chvíli doznívat.

My, pořadatelé z Rozběhnito.cz v tuto chvíli ještě nekončíme. Včera jsme vyklízeli celé zázemí na chebské radnici, kam jsme s našimi skvělými dobrovolníky ještě večer po akci vše z náměstí sklidili, Michal s Jirkou rozváželi stany a stánky, zapůjčený mobiliář, divadelní kostýmy, dobrovolnické bezpečnostní vesty… Naše nohy, které byly těžké, jako bychom během příprav a průběhu závodu naběhali minimálně půlmaraton, už přestávají trnout a získávají zpátky svou lehkost. Michala ještě čeká spousta práce v organizačním skladu, s tříděním, úpravou a zveřejněním stovek fotografií, psaním zpráv, placením faktur a konečným zúčtováním akce. Jenže to za to stojí, protože…

…mezitím zaznamenáváme množství pozitivních reakcí, které přicházejí nejen z různých míst republiky, ale i od západních sousedů, z Německa. Letošní ročník byl už skutečně mezinárodní, protože se ho účastnili sportovci z Německa, Polska, Slovenska. A ty reakce jsou vážně skvělé. Jsou to ohlasy od vás, našich věrných i zcela nových účastníků, o které jsme měli tu čest se v neděli postarat tak, abyste si z našeho Chebu odnášeli a odváželi jen ty nejlepší zážitky a vzpomínky. A abyste se k nám zase chtěli při dalších běžeckých příležitostech vracet. Pokaždé se s vámi moc rádi uvidíme.

Také na nás doléhají dojmy, které ale přicházejí teprve teď, s odstupem, protože v průběhu akce na ně nezbývalo příliš mnoho času. A přiznám se vám, že to jsou tak niterné pocity, které v nás svými krásnými reakcemi probouzíte, až nám štěstím tečou slzy. Mně se to včera v průběhu odpoledne stalo dokonce třikrát.

Tohle jsou ty okamžiky, kdy se nám díky vám mnohonásobně vrací energie, kterou jsme do organizace závodu vložili. Únava odchází a přichází štěstí. Ze setkání s vámi, z radosti být toho celého aktivní součástí, z přátelství pořadatelů.

Za sebe říkám, že toho půjdu vždy zas a znovu.

A vy?

Pavel Sýkora

27.8.2017

Valdštejnova desítka 2017 trhla účastnický rekord. Hlavní závod ovládl Štěpán Boháček. Na poloviční trati byl nejrychlejší Václav Bechiňský

Letošní ročník Valdštejnovy desítky, který se po dvou letech vrátil na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, ovládl Štěpán Boháček z Ruhsport týmu. Poloviční variantu závodu vyhrál Václav Bechiňský z New Roll Runners. Nejrychlejší ženou Valdštejnova závodu byla Daniela Nováková. Pětikilometrový závod ovládla skvělá mladičká běžkyně Alenka Srogoňová z Profisport Cheb. Děkujeme všem účastníkům za výbornou účast!

Oficiální výsledková listina (Irontime.cz)

 

Úvodní foto prozatím ilustrační

25.8.2017

Valdštejnova desítka 2017 je tu! Máme pro vás poslední informace před startem

3. ročník Valdštejnovy desítky, který slibuje rekordní účast běžců je tu! Přečtěte si poslední důležité informace před startem závodu, který běžce provede nejen historickým centrem téměř tisíciletého Chebu.

Zázemí závodu 

náměstí Krále Jiřího z Poděbrad (mapy.cz)

Program

  • 14:00-15:30 – registrace na 5 km
  • 14:00-16:30 – registrace na 10 km
  • 15:00 Start dětského závodu
  • 16:00 Start 5 km
  • 17:00 Start 10 km
  • Vyhlášení po doběhu závodu na 10 km (platí pro variantu závodu 5 i 10 km)

Doprava a parkování 

Náměstí a některé přilehlé uličky budou v den závodu uzavřené. Na náměstí tedy nebude možné v těchto dnech parkovat. Omezeno bude i zásobování, které bude možné v těchto dnech od 7.00 do 9.00 hodin.Trasa objížďky náměstí bude vedena ul. Dlouhá, Židovská, nám. Krále Jiřího z Poděbrad, Kamenná ul. V Židovské ulici dojde k otočení směru jízdy.

Parkovat lze zdarma hned na několika parkovištích v dostupném dosahu od náměstí Krále Jiřího z Poděbrad (mapa míst k parkování)

Výdej startovních čísel 

  • Výdej startovních čísel proběhne v den závodu od 14:00
  • dětský závod do 14:55
  • 5 km závod do 15:30
  • 10 km závod do 16:30

Občerstvení

Pro všechny účastníky bude připraveno bohaté občerstvení na trati i v cíli. Před závodem se můžete v zázemí osvěžit vodou. Součástí zázemí bude i stánek s občerstvením a točeným pivem.

Prezentace a registrace

Prezentaci před závodem splní předem zaregistrovaní běžci ve stánku s názvem Online registrace 5 nebo 10 km (každý závod má svůj). Nově příchozí se budou hlásit ve stáncích Nové registrace 5 nebo 10 km. Pokud jste se zaregistroval/a na oba závody, musíte prezentaci absolvovat postupně u každé varianty trasy zvlášť.

Čip a umístění startovního čísla

K měření závodu bude použit jednorázový čip, který bude umístěný na rubové straně svého startovního čísla. Čip nemusíte po závodu tedy vracet. Startovní číslo naleznete ve startovní obálce, kde se budou také nacházet spínací špendlíky pro uchycení čísla na váš dres. Číslo s čipem je nutné mít na přední části vašeho oděvu.

Start závodu

Prosíme, abyste se před startem svého závodu zařadili včas do koridoru (cca. 10 minut před startem).

Úschovna

Od 14 do 19 hodin bude v zázemí fungovat hlídaná úschovna.

Tombola

Součástí vyhlášení bude i losování tomboly o ceny. Na připravené papírky napiště své jméno a vhoďte papírek do osudí. Seznam cen přineseme v sobotu 26. srpna

Pošlete pozdrav z Valdštejnovy desítky!

Připravili jsme pro vás novinku. Letos můžete poslat originální pozdrav. Stačí si v zázemí závodu zakoupit za 35 korun pohlednici ze speciální edice, vyplnit adresu, vzkaz, pohlednici vhodit do schránky v zázemí a my ji za vás hned v pondělí pošleme poštou.

24.8.2017

Registrovat se na závod lze již pouze na místě

Opakujeme, že online registrace ani rezervace čísel již není možná. Registrace v neděli na místě (náměstí Krále Jiřího z Poděbrad) začnou ve 14 hodin. Pro závod na 10 km je volných 171 čísel, pro závod na 5 km je volných 129 čísel. Z technických důvodů vám nemůžeme zveřejnit startovní listinu závodu. Zveřejníme ji po uzavření v pátek 25. srpna. Všem registrovaným, kteří potvrdili registraci včas platbou, by měl přijít do páteční půlnoci informační e-mail. 

Scroll to top