Archiv pro měsíc: Červenec 2017

27.7.2017

Valdštejnova desítka bude mít i charitativní rozměr. Běžci pomohou Hospicu Sv. Jiří

Rozběhnito.cz spojilo své síly s Hospicem sv. Jiří a Valdštejnova desítka 2017 tímto získává i charitativní rozměr. Pořadatelé se rozhodli, že za každého startujícího běžce na trati 5 i 10 kilometrů, věnují 10 korun na rozvoj hospicové péče na Chebsku. Krom toho se do podpory Hospice mohou zapojit i sami běžci. V zázemí závodu na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad budou připraveny zapečetěné kasičky.

Více o Hospici sv. Jiří se můžete dozvědět pod tímto odkazem. Registrovat se na Valdštejnovu desítku můžete zde.

25.7.2017

Závod na 5 km odstartuje starosta města Chebu pan Antonín Jalovec

Organizátoři Valdštejnovy desítky dnes osobně navštívili a pozvali na velký běžecký svátek starostu města Chebu pana Antonína Jalovce. Starosta pozvánku přijal a odstartuje tak závod na 5 kilometrů.

Dnes odpoledne byli zástupci organizátorů z Rozběhnito.cz přijati v kanceláři chebského starosty pana Antonína Jalovce, kterého přišli osobně pozvat na velký běžecký svátek, který volně naváže na historické Valdštejnské slavnosti. Starostovi přišli nabídnout účast a požádat ho o převzetí důležité činnosti v závodu na 5 km a to provedení startovního výstřelu. Jak je všem Chebanům známo,  starosta Chebu je velký sportovec, a tak nabídku organizátorů s úsměvem přijal i přes jeho velmi náročný program, který ho o víkendu Valdštejnských slavností čeká. „Jsme velmi rádi, že  starosta města přijal naši pozvánku. Město Cheb se významně podílí na organizaci Valdštejnovy desítky, a tak jsme moc rádi, že se Antonín Jalovec nejen osobně dostaví, ale pomůže nám odstartovat i jeden ze závodů tohoto velkého běžeckého dne“.

Výhodné online registrace na letošní Valdštejnovu desítku pokračují pod tímto odkazem.

 

15.7.2017

Máme pro vás náčrt trasy Valdštejnovy desítky 2017

Tak je to tady. Po vyjednávání máme všechna razítka (děkujeme městu Cheb a pracovníkům úřadu za bezproblémové vyjednání) a můžeme vám tak zveřejnit náčrt trasy Valdštejnovy desítky 2017.

Podrobný popis s videem přineseme již na začátku příštího týdne. Výhodné online registrace stále běží zde

 

14.7.2017

Pamětní funkční triko Valdštejnovy desítky

Od dnešního dne si můžete k nové registraci objednat pamětní funkční triko Valdštejnovy desítky. Pokud jste již registrováni, můžete si triko objednat ve formuláři v tomto článku. Cena trika je 270 korun a vydáme vám ho v zázemí závodu.

Objednávka trika

 

11.7.2017

Běžci Valdštejnovy desítky si mohou užít celé Valdštejnské slavnosti

Poslední srpnový víkend bude v Chebu po dvou letech opět zasvěcen vévodovi Albrechtu z Valdštejna. Nejen že se v neděli 27. srpna do historického centra Chebu sejdou z různých koutů republiky a zahraničí účastníci třetího ročníku běžeckého svátku Valdštejnova desítka, aby pokořili pěti- respektive desetikilometrovou závodní trať, ale tisíce diváků se stanou už v pátek a v sobotu svědky středověkého valdštejnského klání.

A to je jedinečná příležitost pro účastníky nedělního běžeckého závodu užít si Cheb i jinak, pokud se zde rozhodnou strávit celý víkend. Příjezd Albrechta z Valdštejna a jeho družiny na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad se očekává už v pátek od 17 hodin, kde bude po slavnostním programu následovat rytířský turnaj na koních a ve večerních hodinách také ohnivá show na dobrou noc. Běžci mohou poznávat krásy Chebu také v sobotu, například při návštěvě středověké vesničky na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a dobového vojenského ležení z časů třicetileté války na Chebském hradě, nebo při prohlídce unikátní kroniky města Chebu exkluzivně v přítomnosti samotného vévody Albrechta a kronikáře Jindřicha Josefa Turka.

Na chebské Valdštejnské slavnosti se těší také ambasadoři běžecké Valdštejnovy desítky Soňa a Michal z Running2.cz, kteří budou v Chebu pobývat už od pátku. Nebudou tu ale nečinně čekat až do nedělního závodu. Cheb totiž nabízí celou řadu klidných stezek vhodných k tréninku. V sobotu se s nimi mohou běžci setkat od 17 hodin na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, popovídat si o běžeckých zkušenostech a společně si nanečisto proběhnout pětikilometrový okruh Valdštejnovy desítky.

V předvečer závodu si jeho účastníci užijí ještě velký pochodňový průvod městem a v areálu Krajinné výstavy bez hranic v chebském Poohří se s vévodou Albrechtem rozloučí slavnostním ohňostrojem. Ne však nadlouho – Albrecht z Valdštejna bude důležitou postavou i při Valdštejnově desítce, protože odstartuje její hlavní závod.

 

Rozběhnito.cz, Pavel Sýkora

Zdroj úvodní fotografie: http://www.valdstejnske-slavnosti.eu

7.7.2017

Letošní ročník má své ambasadory! Valdštejnovu desítku poběží Soňa a Míša z Running2.cz

Soňa a Michal z Running2.cz, to je v současnosti velmi populární partnerská dvojka, která nás běžce zásobuje velmi zajímavými příběhy a radami z jejich společného nejen běžeckého života. My tuto slavnou dvojku pozvali do Chebu na Valdštejnovu desítku a oni roli ambasadorů s nadšením přijali!

Se sympatickým párem se v Chebu můžete vidět nejen na startu hlavního závodu na 10 km, který oba poběží. Do historického města s téměř tisíciletou historií dorazí již před víkendem a na sobotní odpoledne si pro vás připraví lehký výběh (přesné informace k výběhu zveřejníme). Určitě také sledujte jejich blog a sociální sítě, kde přinesou několik rad, jak se připravit či jak závod v pohodě zvládnout.

Pokud se chcete se Soňou a Míšou setkat osobně i vy, neváhejte se zaregistrovat na pod tímto odkazem.

Vaše Rozběhnito.cz!

3.7.2017

Valdštejnovu desítku si mohou tentokrát zaběhnout i pětkaři

V Chebu se v druhé polovině srpna odehraje další významná běžecká událost. Už potřetí se sem sjedou běžci z celé České republiky na jediný čipově měřený běžecký závod na Chebsku, který zde pořádá Rozběhnito.cz. Protože i tentokrát vévoda Albrecht z Valdštejna svůj chebský pobyt přežije, bude mít příležitost po Valdštejnských slavnostech odstartovat v neděli 27. srpna hlavní desetikilometrový závod Valdštejnovy desítky. Historickým Chebem se budou moci letos poprvé proběhnout i běžci na pět kilometrů. Trať je zavede z náměstí Krále Jiřího z Poděbrad uličkami chebského centra a kolem historických hradeb do areálu Krajinky v Poohří, kde si vychutnají průběh po zlaté běžecké dráze, míjet budou Chebský hrad a křivolakými uličkami se budou vracet opět na náměstí. Desetikilometrová trasa bude tvořena dvěma okruhy. Chebský běžecký svátek si mohou užít opět i děti na krátké jednokilometrové trati na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

Starty jednotlivých závodů budou probíhat od 15 hodin (1 km), v 16 hodin (5 km) a v 17 hodin (10 km). Registrace probíhají už nyní online na adrese http://valdstejnova 10.cz, na místě budou otevřeny v den závodu od 14 hodin.

Rozběhnito.cz (Pavel Sýkora)

Scroll to top