Archiv pro měsíc: Srpen 2017

30.8.2017

Poděkování za spolupráci na Valdštejnově desítce

V neděli 27. srpna se v historické části Chebu uskutečnil třetí ročník běžeckého závodu Valdštejnova desítka, pořádaný skupinou běžců z Rozběhnito.cz a spřátelených dobrovolníků. Letos se kromě hlavního závodu na deset kilometrů a dětského závodu na jeden kilometr mohli registrovat také běžci na pětikilometrovou trať, která byla základním okruhem i pro desítku.

Tentokrát jsme se vrátili k modelu trati, který se osvědčil při prvním ročníku, a tak se start i cíl odehrával na historickém náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Tři stovky dospělých si užily opravdu pestrou škálu povrchů – od dlažebních kostek v centru města a okolí Chebského hradu, přes asfalt v Krajince, hliněné stezky v hradebním příkopu až po tartan na atletické Zlaté dráze v Poohří. Zhruba padesátka dětí se v úvodu běžeckého odpoledne prohnala po obvodu náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, jemuž v jeho spodní části vévodí slavný soubor kupeckých domů zvaný Špalíček. Valdštejnova desítka tak má jednoznačně účastnicky rostoucí tendenci.

Organizace závodu včetně zajištění bezpečnosti na trati by se v žádném případě neobešla bez již tři roky trvající osvědčené spolupráce s příslušnými zaměstnanci a představiteli města Chebu, kteří se podíleli na vydávání patřičných povolení a na zajištění zázemí v budově radnice, s představiteli Městské policie Cheb a jejich řadovými strážníky, kteří regulovali dopravu v nejfrekventovanějších místech trati a zabezpečili tím bezproblémový průběh účastníků, s dopravním inspektorátem Policie ČR, který nám dal požehnání vést trasu po pozemních komunikacích a upravit směr dopravy, všem partnerům závodu, obci Poustka, muzeu ve Františkových Lázních a SDH Cheb-Háje za půjčení mobiliáře, a v neposlední řadě se zhruba třiceti dobrovolníky, kteří zajišťovali servis sportovcům na každém kroku: na registracích, v úschovně, na občerstvovacích stanicích, na trati a v cíli. Všem těmto dobrým a sportu nakloněným lidem, jejichž jmenný seznam by byl velmi dlouhý, patří naše obrovské a vděčné poděkování.

 

Michal Ouřada

29.8.2017

Valdštejnova desítka 2017 z pohledu spoluorganizátora Pavla Sýkory

Je úterý 29. srpna, druhý den po Valdštejnově desítce. Tři sta padesát běžců, běžkyň a běžčat je už dávno doma, jejich dresy se prohnaly pračkami, medaile a diplomy visí na stěnách cti. Euforie z prožitého závodu historickým Chebem, která u každého vypukla po doběhu cílovou rovinkou, v nich bude ještě chvíli doznívat.

My, pořadatelé z Rozběhnito.cz v tuto chvíli ještě nekončíme. Včera jsme vyklízeli celé zázemí na chebské radnici, kam jsme s našimi skvělými dobrovolníky ještě večer po akci vše z náměstí sklidili, Michal s Jirkou rozváželi stany a stánky, zapůjčený mobiliář, divadelní kostýmy, dobrovolnické bezpečnostní vesty… Naše nohy, které byly těžké, jako bychom během příprav a průběhu závodu naběhali minimálně půlmaraton, už přestávají trnout a získávají zpátky svou lehkost. Michala ještě čeká spousta práce v organizačním skladu, s tříděním, úpravou a zveřejněním stovek fotografií, psaním zpráv, placením faktur a konečným zúčtováním akce. Jenže to za to stojí, protože…

…mezitím zaznamenáváme množství pozitivních reakcí, které přicházejí nejen z různých míst republiky, ale i od západních sousedů, z Německa. Letošní ročník byl už skutečně mezinárodní, protože se ho účastnili sportovci z Německa, Polska, Slovenska. A ty reakce jsou vážně skvělé. Jsou to ohlasy od vás, našich věrných i zcela nových účastníků, o které jsme měli tu čest se v neděli postarat tak, abyste si z našeho Chebu odnášeli a odváželi jen ty nejlepší zážitky a vzpomínky. A abyste se k nám zase chtěli při dalších běžeckých příležitostech vracet. Pokaždé se s vámi moc rádi uvidíme.

Také na nás doléhají dojmy, které ale přicházejí teprve teď, s odstupem, protože v průběhu akce na ně nezbývalo příliš mnoho času. A přiznám se vám, že to jsou tak niterné pocity, které v nás svými krásnými reakcemi probouzíte, až nám štěstím tečou slzy. Mně se to včera v průběhu odpoledne stalo dokonce třikrát.

Tohle jsou ty okamžiky, kdy se nám díky vám mnohonásobně vrací energie, kterou jsme do organizace závodu vložili. Únava odchází a přichází štěstí. Ze setkání s vámi, z radosti být toho celého aktivní součástí, z přátelství pořadatelů.

Za sebe říkám, že toho půjdu vždy zas a znovu.

A vy?

Pavel Sýkora

27.8.2017

Valdštejnova desítka 2017 trhla účastnický rekord. Hlavní závod ovládl Štěpán Boháček. Na poloviční trati byl nejrychlejší Václav Bechiňský

Letošní ročník Valdštejnovy desítky, který se po dvou letech vrátil na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, ovládl Štěpán Boháček z Ruhsport týmu. Poloviční variantu závodu vyhrál Václav Bechiňský z New Roll Runners. Nejrychlejší ženou Valdštejnova závodu byla Daniela Nováková. Pětikilometrový závod ovládla skvělá mladičká běžkyně Alenka Srogoňová z Profisport Cheb. Děkujeme všem účastníkům za výbornou účast!

Oficiální výsledková listina (Irontime.cz)

 

Úvodní foto prozatím ilustrační

25.8.2017

Valdštejnova desítka 2017 je tu! Máme pro vás poslední informace před startem

3. ročník Valdštejnovy desítky, který slibuje rekordní účast běžců je tu! Přečtěte si poslední důležité informace před startem závodu, který běžce provede nejen historickým centrem téměř tisíciletého Chebu.

Zázemí závodu 

náměstí Krále Jiřího z Poděbrad (mapy.cz)

Program

  • 14:00-15:30 – registrace na 5 km
  • 14:00-16:30 – registrace na 10 km
  • 15:00 Start dětského závodu
  • 16:00 Start 5 km
  • 17:00 Start 10 km
  • Vyhlášení po doběhu závodu na 10 km (platí pro variantu závodu 5 i 10 km)

Doprava a parkování 

Náměstí a některé přilehlé uličky budou v den závodu uzavřené. Na náměstí tedy nebude možné v těchto dnech parkovat. Omezeno bude i zásobování, které bude možné v těchto dnech od 7.00 do 9.00 hodin.Trasa objížďky náměstí bude vedena ul. Dlouhá, Židovská, nám. Krále Jiřího z Poděbrad, Kamenná ul. V Židovské ulici dojde k otočení směru jízdy.

Parkovat lze zdarma hned na několika parkovištích v dostupném dosahu od náměstí Krále Jiřího z Poděbrad (mapa míst k parkování)

Výdej startovních čísel 

  • Výdej startovních čísel proběhne v den závodu od 14:00
  • dětský závod do 14:55
  • 5 km závod do 15:30
  • 10 km závod do 16:30

Občerstvení

Pro všechny účastníky bude připraveno bohaté občerstvení na trati i v cíli. Před závodem se můžete v zázemí osvěžit vodou. Součástí zázemí bude i stánek s občerstvením a točeným pivem.

Prezentace a registrace

Prezentaci před závodem splní předem zaregistrovaní běžci ve stánku s názvem Online registrace 5 nebo 10 km (každý závod má svůj). Nově příchozí se budou hlásit ve stáncích Nové registrace 5 nebo 10 km. Pokud jste se zaregistroval/a na oba závody, musíte prezentaci absolvovat postupně u každé varianty trasy zvlášť.

Čip a umístění startovního čísla

K měření závodu bude použit jednorázový čip, který bude umístěný na rubové straně svého startovního čísla. Čip nemusíte po závodu tedy vracet. Startovní číslo naleznete ve startovní obálce, kde se budou také nacházet spínací špendlíky pro uchycení čísla na váš dres. Číslo s čipem je nutné mít na přední části vašeho oděvu.

Start závodu

Prosíme, abyste se před startem svého závodu zařadili včas do koridoru (cca. 10 minut před startem).

Úschovna

Od 14 do 19 hodin bude v zázemí fungovat hlídaná úschovna.

Tombola

Součástí vyhlášení bude i losování tomboly o ceny. Na připravené papírky napiště své jméno a vhoďte papírek do osudí. Seznam cen přineseme v sobotu 26. srpna

Pošlete pozdrav z Valdštejnovy desítky!

Připravili jsme pro vás novinku. Letos můžete poslat originální pozdrav. Stačí si v zázemí závodu zakoupit za 35 korun pohlednici ze speciální edice, vyplnit adresu, vzkaz, pohlednici vhodit do schránky v zázemí a my ji za vás hned v pondělí pošleme poštou.

24.8.2017

Registrovat se na závod lze již pouze na místě

Opakujeme, že online registrace ani rezervace čísel již není možná. Registrace v neděli na místě (náměstí Krále Jiřího z Poděbrad) začnou ve 14 hodin. Pro závod na 10 km je volných 171 čísel, pro závod na 5 km je volných 129 čísel. Z technických důvodů vám nemůžeme zveřejnit startovní listinu závodu. Zveřejníme ji po uzavření v pátek 25. srpna. Všem registrovaným, kteří potvrdili registraci včas platbou, by měl přijít do páteční půlnoci informační e-mail. 

23.8.2017

O Valdštejnovu desítku je nebývalý zájem. Navyšujeme kapacitu závodu na 10 km

Online registrace sice již skončily, ale na e-mail a telefon nám stále chodí desítky dotazů na možnost registrace. Registrovat se lze již pouze na místě. Po online registracích zbylo cca 60 volných čísel na 10 km závod a cca 130 na 5 km závod. Po dohodě organizačního týmu navyšujeme kapacitu závodu (pouze 10 km) o dalších 100 čísel. Registrovat se lze v den závodu od 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad v Chebu. 

19.8.2017

Do Chebu zatím míří přes dvě stovky běžců z celé České republiky, Slovenska i Německa

Výhodné online registrace na Valdštejnovu desítku v Chebu vrcholí. Do této chvíle se na tratě 5 i 10 km přihlásilo přes 200 běžců. Historické centrum téměř tisíciletého Chebu tak proběhne rekordní počet běžců nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska a Německa. Výhodné online registrace končí v pondělí 21. srpna ve 14 hodin.

Cheb v pátek 25. i v sobotu 26. srpna prožije slavnosti vévody Albrechta z Valdštejna  a hned v neděli se oblékne do běžeckého.V historickém centru Chebu se totiž chystá 3. ročník Valdštejnovy desítky. A historické město roku 2014 láká. Do této chvíle se na trať  10 km i na trať  5 km přihlásilo více než 200 běžců z celé České republiky. Na startovní čáře tak budou stát běžci např. z Kroměříže, Ostravy, Olomouce, Teplic, Prahy, Českých Budějovic a dalších měst. Poprvé Valdštejnova desítka překročí i hranice naší země. Do Chebu se chystá hned několik účastníků ze sousedního Německa a vážit sem budou cestu i hosté od východních slovenských sousedů.

Výhodné registrace můžete využít ještě do pondělí 21. srpna (registrace zde). Kolik bude volných startovních čísel na místě, vám zveřejníme ve středu 23. srpna.

 

 

 

17.8.2017

Běžci pozor! Online registrace končí již v pondělí.

Jedinečný závod historickým centrem téměř tisíciletého Chebu odstartuje již v neděli 27. srpna. Přichází tedy posledních pár dní možnosti využít výhodné online registrace. Online registraci můžete provést do pondělí 21. srpna (do 14 hodin). 

Registrace zde

9.8.2017

Zájem o Valdštejnovu desítku roste. Navyšujeme kapacitu závodu na 10 km

Z důvodu vzrůstajícího počtu online registrovaných, navyšujeme kapacitu závodu na 10 km. Na závod se tak může přihlásit místo 200 běžců 250. Kapacita u závodu na 5 km zůstává stejná. Neváhejte se včas registrovat pod odkazem registrace (zde).

7.8.2017

(DE) Laufveranstaltung in Eger „Wallenstein Zehner“ bietet diesmal nicht nur 10-km- sondern auch 5-km-Laufstrecke an.

In zweiter Hälfte des Monats erwartet diese historische Stadt eine grosse Menge begeisterter Läufer, die an einzigem Laufkampf im Egerland teilnehmen wollen, wo die Laufzeit mit Chip gemessen wird. Dieser Wettkampf veranstalltet der Laufverein „Rozbehnito. cz“. Der Hauptwettkampf für 10 Kilometer „des Wallenstein Zehners“ startet am Sonntag 27.August. Zum ersten mal haben die Läufer die Wahl zwischen einer 10 km- und einer 5 km-Strecke. Die Strecke verläuft durch das historische Zentrum der Stadt, quer durch die engen historischen Strassen, an die Burg Eger vorbei bis in das Naturgelände „Krajinka“ unter der Burg und dann wieder zurück ins Zentrum. Im Fall des 10-Kilometer-Wettkampfs geht um 2-Runden-Lauf. Dieser Laufveranstaltung können auch die Kinder geniessen. Für sie ist eine kurze Laufstrecke für 1 Kilometer direkt im historischen Zentrum vorbereitet.

Scroll to top