11.7.2017

Běžci Valdštejnovy desítky si mohou užít celé Valdštejnské slavnosti

Poslední srpnový víkend bude v Chebu po dvou letech opět zasvěcen vévodovi Albrechtu z Valdštejna. Nejen že se v neděli 27. srpna do historického centra Chebu sejdou z různých koutů republiky a zahraničí účastníci třetího ročníku běžeckého svátku Valdštejnova desítka, aby pokořili pěti- respektive desetikilometrovou závodní trať, ale tisíce diváků se stanou už v pátek a v sobotu svědky středověkého valdštejnského klání.

A to je jedinečná příležitost pro účastníky nedělního běžeckého závodu užít si Cheb i jinak, pokud se zde rozhodnou strávit celý víkend. Příjezd Albrechta z Valdštejna a jeho družiny na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad se očekává už v pátek od 17 hodin, kde bude po slavnostním programu následovat rytířský turnaj na koních a ve večerních hodinách také ohnivá show na dobrou noc. Běžci mohou poznávat krásy Chebu také v sobotu, například při návštěvě středověké vesničky na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a dobového vojenského ležení z časů třicetileté války na Chebském hradě, nebo při prohlídce unikátní kroniky města Chebu exkluzivně v přítomnosti samotného vévody Albrechta a kronikáře Jindřicha Josefa Turka.

Na chebské Valdštejnské slavnosti se těší také ambasadoři běžecké Valdštejnovy desítky Soňa a Michal z Running2.cz, kteří budou v Chebu pobývat už od pátku. Nebudou tu ale nečinně čekat až do nedělního závodu. Cheb totiž nabízí celou řadu klidných stezek vhodných k tréninku. V sobotu se s nimi mohou běžci setkat od 17 hodin na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, popovídat si o běžeckých zkušenostech a společně si nanečisto proběhnout pětikilometrový okruh Valdštejnovy desítky.

V předvečer závodu si jeho účastníci užijí ještě velký pochodňový průvod městem a v areálu Krajinné výstavy bez hranic v chebském Poohří se s vévodou Albrechtem rozloučí slavnostním ohňostrojem. Ne však nadlouho – Albrecht z Valdštejna bude důležitou postavou i při Valdštejnově desítce, protože odstartuje její hlavní závod.

 

Rozběhnito.cz, Pavel Sýkora

Zdroj úvodní fotografie: http://www.valdstejnske-slavnosti.eu

Scroll to top