1.8.2017

Atmosféru Valdštejnovy desítky dotvoří skupina scénického šermu Rectus

Máme pro vás další výbornou zprávu. Do programu Valdštejnovy desítky se zapojí skupina scénického šermu Rectus, která nám doslova ztělesní v Chebu zavražděného vévodu frýdlantského Albrechta z Valdštejna, na jehož počest se po dvoudenní slávě v podobě Valdštejnských slavností  desítka poběží.

Valdštejnova desítka 2017 tak díky Rectusu nabídne nejen sportovní zážitek, ale také kulturní podívanou s možností nakouknout do historie spjaté se slavným vévodou, který byl v roce 1634 v Chebu zavražděn.

Skupina scénického šermu Rectus má za sebou již 25 letou historii různých vystoupení. V historických kostýmech se členové skupiny objevili i na natáčení filmů, jako je například Johanka z Arku (1999), Mlhy Avalonu (2001) či Tristan a Isolda (2006). Členové této šermířské skupiny se podíleli i na přípravě legendární televizní hry Pevnost Boyard.

Jakou podívanou nám nabídnou při příležitosti Valdštejnovy desítky 2017, se zatím necháme překvapit. Jistě ale víme, že díky nim dostane Valdštejnova desítka 2017 ten pravý historický punc. Pokud o tento zážitek nechcete přijít, neváhejte se registrovat (zde).

Scroll to top