4.5.2017

Valdštejnova desítka 2017: Proběhněte s námi město s téměř tisíciletou historií !

Albrecht z Valdštejna byl velice známý svým až fanatickým zájmem o astrologii a nechával si sestavovat od velevážených astrologů horoskopy pro plánování ranních běhů a správné životosprávy. Jaké metody používali vědci z královského dvora Rudolfa II. A jestli mu nějak posloužily při jeho vzestupu či pádu, se můžeme pouze dohadovat. Ale jedno víme naprosto jistě…

Rozběhnito.cz, za příležitosti jarní rovnodennosti a jasné viditelnosti planety Neptun, předpovídá : „27.8.2017 v Chebu opět proběhnte Valdštejnova desítka !“

Až se odebere družina Albrechta z Valdštejna, přijde ten správný čas, aby v zázemí na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, zaujali pozice běžci a volně tak navázali na Valdštejnské slavnosti v Chebu, jak jinak než běžeckým závodem.

Můžete cválat, klusat, nebo tryskat, ale rozhodně se nezpomeňte kolem sebe koukat, protože trasa povede historickým centrem města a to je pastva pro oči ! Dětské kategorie budou mít běžeckou prohlídku městem dlouhou 1 km. Ti starší si budou moci vybrat ze dvou vzdáleností. Tradičních 10 km už všichni znáte, ale nebylo by to Rozběhnito.cz, aby se neobjevila nějaká novinka. Nově se můžete vydat na 5 km běh, říkejme tomu Valdštejnova drahá polovička.

Vaše výkony budou měřeny čipovou technikou, kterou by jistě ocenil i sám Johannes Kepler (matematik, astrolog), který byl jedním z těch, kteří sestavovali horoskopy pro Albrechta z Valdštejna. V neposlední řadě dorazí i místní alchymista, který promění registraci každého účastníka v pamětní medaili, kterou si odnesete na památku.

A ti, kteří nemají chuť si zaběhat, nechť přijdou a užijí si tento ojedinělý zážitek – náměstí plné sportovců !

Registrace již běží zde

Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/1808356889448783/

Scroll to top