29.8.2017

Valdštejnova desítka 2017 z pohledu spoluorganizátora Pavla Sýkory

Je úterý 29. srpna, druhý den po Valdštejnově desítce. Tři sta padesát běžců, běžkyň a běžčat je už dávno doma, jejich dresy se prohnaly pračkami, medaile a diplomy visí na stěnách cti. Euforie z prožitého závodu historickým Chebem, která u každého vypukla po doběhu cílovou rovinkou, v nich bude ještě chvíli doznívat.

My, pořadatelé z Rozběhnito.cz v tuto chvíli ještě nekončíme. Včera jsme vyklízeli celé zázemí na chebské radnici, kam jsme s našimi skvělými dobrovolníky ještě večer po akci vše z náměstí sklidili, Michal s Jirkou rozváželi stany a stánky, zapůjčený mobiliář, divadelní kostýmy, dobrovolnické bezpečnostní vesty… Naše nohy, které byly těžké, jako bychom během příprav a průběhu závodu naběhali minimálně půlmaraton, už přestávají trnout a získávají zpátky svou lehkost. Michala ještě čeká spousta práce v organizačním skladu, s tříděním, úpravou a zveřejněním stovek fotografií, psaním zpráv, placením faktur a konečným zúčtováním akce. Jenže to za to stojí, protože…

…mezitím zaznamenáváme množství pozitivních reakcí, které přicházejí nejen z různých míst republiky, ale i od západních sousedů, z Německa. Letošní ročník byl už skutečně mezinárodní, protože se ho účastnili sportovci z Německa, Polska, Slovenska. A ty reakce jsou vážně skvělé. Jsou to ohlasy od vás, našich věrných i zcela nových účastníků, o které jsme měli tu čest se v neděli postarat tak, abyste si z našeho Chebu odnášeli a odváželi jen ty nejlepší zážitky a vzpomínky. A abyste se k nám zase chtěli při dalších běžeckých příležitostech vracet. Pokaždé se s vámi moc rádi uvidíme.

Také na nás doléhají dojmy, které ale přicházejí teprve teď, s odstupem, protože v průběhu akce na ně nezbývalo příliš mnoho času. A přiznám se vám, že to jsou tak niterné pocity, které v nás svými krásnými reakcemi probouzíte, až nám štěstím tečou slzy. Mně se to včera v průběhu odpoledne stalo dokonce třikrát.

Tohle jsou ty okamžiky, kdy se nám díky vám mnohonásobně vrací energie, kterou jsme do organizace závodu vložili. Únava odchází a přichází štěstí. Ze setkání s vámi, z radosti být toho celého aktivní součástí, z přátelství pořadatelů.

Za sebe říkám, že toho půjdu vždy zas a znovu.

A vy?

Pavel Sýkora

Scroll to top