Info

Pokud jste v Chebu nikdy nebyli, pak právě závod Valdštejnova desítka může být skvělý důvodem k návštěvě této historické perly v lázeňském trojúhelníku. Historické centrum města se každý rok na konci prázdnin otevírá stovkám běžců z celé České republiky i dalších koutů světa. Závod Valdštejnova desítka píše v Chebu svou historii od roku 2015. Postupně byly do programu závodu zařazeny trasy 5 km a štafeta dvojic 2 x 5 km. Každý lichý rok je závod součástí velkolepých Valdštejnských slavností.Online zaregistrovaní účastníci si budou moci vyzvednou svůj startovní balíček s číslem již v pátek 28. srpna od 18:00 do 20:00 a to přímo v závodním expu na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad

Program sobota 29. srpna 2020.

  • 13:00 otevření registrací a prezentací
  • 14:30 Dětský závod Mini (500 m)
  • 14:45 Dětský závod maxi
  • 16:00 start hlavních závodů
  • vyhlášení výsledků po doběhnutí posledního závodníka

Všem ročníkům závodu vládlo velice přívětivé počasí bez deště. Tři ročníky provázelo závod velice horké počasí. To je řešeno zvýšeným počtem osvěžovacích elementů (trysky, vodní mlha, mokré houbičky, pitný režim).


Závod Valdštejnova desítka je již dlouho známý dokonalým servisem pro závodníky. Na každého účastníka čeká pamětní medaile, kterou dostanete v cíli po doběhnutí své trasy. Součástí zázemí bude dostatečný počet toalet, cisterna s vodou pro opláchnutí, nádrž s ledovou vodou, stánek záchranné a doktorské služby, pitný režim na trase a velice pestré a bohaté občerstvení v cíli závodu. Každý účastník navíc bude vyfotografován profesionálním fotografem. Fotky v elektronické podobě naleznete na webu Rozběhnito.cz. Celý závodní den provází dvojice moderátorů, kteří běžce řídí pokyny v češtině i němčině. Součástí zázemí je i LED obrazovka, která slouží jako další informační kanál pro účastníky. O dostatečný komfort účastníků se stará téměř stočlenný tým pořadatelů a dobrovolníků.

Každý účastník si při registraci může objednat speciální edici běžeckého trika s motivem závodu.

Více o servisu pro závodníky naleznete pod tímto odkazem (klikni)