Míša a Soňa z Running2.cz: Valdštejnova desítka je naše srdcovka!

Závod Valdštejnova desítka je tu již za 14 dnů a kromě několika stovek běžců z celé České republiky i zahraničí se do Chebu chystá i oblíbená dvojice běžců Míša a Soňa z Running2.cz. Ti již po čtvrté přijali pozici ambasadorů tohoto závodu a jsou jeho hlavní tváří. Jak nejoblíbenější běžecký pár trávil dny nucené pauzy a jak se těší do Chebu? O tom se můžete dočíst v rozhovoru.

Ahoj Soni, ahoj Míšo, jak se vám podařilo po jarní nucené pauze dostat do závodní formy a co za závody již letos máte za sebou?

Moc zdravíme všechny do Chebu a okolí. Tak samozřejmě, že v době karantény to bylo trošku jiné, než vždycky. Odpadla nám spousta závodů, nejvíce nás asi mrzel půlmaraton v Athénách, ale to se nedalo nic dělat.Odpadly nám také tréninky a společné výběhy, ale nezaháleli jsme a vždy jsme vyjeli za Prahu, kde nikde nikdo nebyl, a v krásné přírodě jsme běhali nedaleko lomů u Velké Ameriky. Také máme kousek od domu Chuchelský háj, kde jsme objevili i nová místa k běhání. Teď už se závodní sezóna rozjela a my jsme každý víkend někde. Tento jsme běželi půlmaraton v Brdech a také originální závod přímo na ranveji na pražském letišti. Moc se ale těšíme do Chebu, Valdštejnova desítka je naše srdcovka.

Ví se o vás, že každý rok objedete nespočet závodů a akcí. Neprospěl vám nakonec odpočinek v době krize, kdy jste nemuseli každý víkend absolvovat dlouhou cestu?

Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré a určitě ano. Tím, že jsme nikam nemuseli a necestovali, jsme si opravdu oba odpočinuli. Já (Soňa) jsem hodně začala cvičit online jógu a také jsem se účastnila online relaxačních hodin, což mi hodně psychicky pomohlo, a zlepšila mi i flexibilita těla, Míša zase přečetl knížky, na které neměl čas. Také jsme se pustili do úklidu celého bytu a hlavně pokojíčku, který dříve sloužil jako skladiště. Říká se, že když si uklidíte ve svém domově a zbavíte se přebytečných věcí, uklidíte si i v duši a v hlavě. A to je naprostá pravda. Něco z vás jakoby spadne a uvolní se energie na nové věci.

Na konci srpna poběžíte již počtvrté v roli ambasadorů závod Valdštejnova desítka. Co vás na chebský závod každý rok tak táhne?

Závodů běháme nespočet, ale Valdštejnova desítka je naší srdeční záležitostí. Zamilovali jsme se do ní hned, jak jsme sem poprvé přijeli. Líbí se nám město, atmosféra, krásná trať, ale nejvíce je to tady o lidech. Moc fandíme organizátorskému týmu, který do celého závodu dává všechno a hlavně svoje srdce, a také tady máme už svoje fanoušky a přátele, na které se vždycky moc těšíme a nejinak tomu je i letos.

Vzkázali byste rádi něco účastníkům závodu?

Ano, že se na všechny v Chebu a i na organizátory těšíme. A že ti, kdo váhají, mají určitě na závod přijet – proběhnou se hradbami, zlatou atletickou dráhou, poběží po hrázi přehrady a také proběhnou dřevěným krytým mostem. Kde jinde toto všechno najednou lze zažít?

Online registrace běží do 26. srpna 2020 a formulář naleznete pod tímto odkazem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *