Kde zaparkovat nebo si vyzvednout startovní číslo? Máme pro vás poslední důležité informace před startem Valdštejnovy desítky 2020

Poslední srpnový víkend přichází a s ním i šestý ročník závodu Valdštejnova desítka 2020. Do západočeského Chebu se opět sjedou stovky běžců, aby si zde užili trať v historickém centru města i v areálu sportu a relaxu Krajinka. Pojďte si s námi projít veškeré důležité informace před startem.

Poslední srpnový víkend přichází a s ním i šestý ročník závodu Valdštejnova desítka 2020. Do západočeského Chebu se opět sjedou stovky běžců, aby si zde užili trať v historickém centru města i v areálu sportu a relaxu Krajinka. Pojďte si s námi projít veškeré důležité informace před startem.

Zázemí závodu

Závodní expo s veškerým servisem se bude nacházet přímo na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu (https://mapy.cz/s/dohajufaca).

Parkování pro návštěvníky a účastníky

Mapku parkovacích míst naleznete zde: https://valdstejnova10.cz/parkovani/

Dopravní opatření

V souvislosti s pořádáním běžeckého závodu, bude v sobotu 29. srpna v době od 7 hodin platit na parkovištích na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad zákaz zastavení. Uzavřen bude také vjezd z Dlouhé do Jateční ulice (uzavírka náměstí) a objízdná trasa povede Dlouhou a Židovskou ulicí do Kamenné ulice. V Židovské bude tedy směr jízdy obrácený.

Harmonogram hlavních událostí

13:30 otevření registrace a prezentace

14:30 start dětského závodu mini (roč. narození 2013-2019)

15:00 start dětského závodu maxi (roč. narození 2004-2012)

16:30 start hlavního závodu (5 km, 10 km, štafeta 2×5 km)

Registrace a prezentace

Stánky registrace a prezentace budou označené nadpisy. Online registrovaní běžci (s uhrazenou registrací) provedou svou prezentaci ve stánku s nadpisem “Registrace online”. Nově příchozí běžci bez online registrace se registrují ve stánku s nadpisem “Nové registrace”. Členové klubu Rozběhnito.cz se registrují ve stánku s nadpisem “Rozběhnito.cz” a to bez ohledu na to, zda jsou registrováni online nebo se teprve zaregistrovat chtějí. Členové se musejí prokázat klubovou kartičkou. Registrace dětí probíhá ve stánku s nadpisem “Registrace děti”. Všechny stánky se otevírají ve 13:30. Respektujte prosím pokyny pořadatelů a u stánků dodržujte rozestupy minimálně 1 metr. K registracím prosím přijďte včas.

Rozcvička

Přibližně na 16:05 je naplánovaná hromadná rozcvička před pódiem.

Vyhlášení a vyhlašované kategorie

10 km (M29, M39, M49, M59, M60+, Z29, Z39, Z49, Z59, Z60+)

5 km (M29, M39, M49, M59, M60+, Z29, Z39, Z49, Z59, Z60+)

štafeta (nejlepší 3 dvojice bez ohledu na složení věku či pohlaví)

Ceny

Pro vyhlášené bude připravena medaile dle umístění a diplom.

Medaile

Každý závodník na trati 5 km, 10 km a štafetě dostane pamětní medaili v cíli. Děti obdrží fidorkovou medaili.

Trasa

Zdravotní stan a zdravotníci

Součástí zázemí bude zdravotní stan, který bude označen vlajkou s červeným křížem. Číslo na hlavního zdravotníka (MUDr. Petr Kleiner) je: 797 819 329. Zdravotníci se budou pohybovat v zázemí i na trati. V případě potíží skutečnost neprodleně oznamte nejbližší obsluze trati.

Řazení ve startovních koridorech

Ve startovním koridoru se můžete postavit do sektoru dle vlastního předpokladu cílového času. Vyhnete se tak zdržení od případných pomalejších závodníků. 

Druhé kolo a cíl

Účastníci 5 km závodu vbíhají před cílem do pravého koridoru. Účastníci, kteří musí absolvovat druhou polovinu závodu (10 km a štafety), běží levou částí koridoru.

Čip a umístění startovního čísla

Měřící čip bude umístěn na zadní straně startovního čísla a je nevratný. Startovní číslo musí být umístěné na přední straně sportovního úboru (v oblasti od prsou po pas). U štafetových dvojic má číslo s čipem ten, kdo uzavírá štafetu v druhém kole.

Festival a koncert po skončení závodu

Každý závodník si může zakoupit zvýhodněnou vstupenku (za 30 korun) na večerní festival regionální hudby “Run fest” (více o akci: https://www.smsticket.cz/vstupenky/22861-run-fest-2020) za zvýhodněné vstupné. Festival začne zhruba v 19 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *